KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 11564061
nr 1156 4061
Wladyslaw Popielarczyk
(1925-1987), Polen
Blandteknik, Signerad och daterad 1962, komposition, motivet: 28x39
Wladyslaw Popielarczyk, polsk bildkonstnär född 1925, död 1987.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
300 kr
måndag 22 januari 2018
kl 18:43:26
100 kr
150 kr
250 kr
250 kr
250 kr (Budbetjänt)
Wladyslaw Popielarczyk
Läs mer om Wladyslaw Popielarczyk